Yvonne Normanseth, Adrenalin

Yvonne Normanseth, Adrenalin

Kommende utstillinger:

05.10.2019 - 19.10.2019 Arnold Johansen

22.11.2019 - 18.01.2020 SÁMI DÁIDDAFESTIVÁLA

 
 

2018

03.03 - 24.03 Josef Halse, Abstrakt Samspill

09.06 - 21.06 Nordnorsken 2018

08.09 - 21.09 Cities of the world, gruppeutstilling, videokunst

04.10 - 27.10 Mitt Landskap - Senmodernisme i dialog med samtidskunst

10.11 - 24.11 Muligens bærbare ting - Anita Schmid, Ari Pyörälä, Philipp Spillmann, Jens A. Clausen, Peter Rust

 

2017

27.01 - 14.03 Svein Flygari Johansen, Waterworks, jubileumsutstilling

23.03 - 08.04 TrAP, Mother Tongue

12.06 - 27.06 Hilde Skancke Pedersen og Amin Alvari, Cries and Whispers

01.09 - 17.09 Inger Emilie Solheim, Sugarmama, jubileumsutstilling

07.10 - 21.10 Den 71. Nordnorske Kunstutstilling

11.11 - 03.12 Sigfrid Hernes, Eg har gått over grensa, jubileumsutstilling

 

2016

12.01. Kunstforeningens egen utstilling av utleiebilder

05.03 - 03.04 Eevahenna Aalto 

29.04 - 06.05 Fotoutstilling Øytun

04.06 - 18.06 Grethe Winther-Svendsen

05.08 - 28.08 Den 70. Nordnorske kunstutstilling

17.09 - 08.10 Hanne Grete Einarsen

26.11 - 13.12 Arnold Dahlslett

 
 

2014

01.03 - 09.03 Siv Brobakken, malerier

03.05 - 27.05 Edvard Munch, Fotografiske selvportretter og skjebnefotografier

31.05 - 14.06 Hanne Grieg Hermansen, Residual Hauntings

17.09 Høstutstillingens videoprogram

25.10 - 08.11 Den 68.Nordnorske Kunstutstilling

22.11 - 06.12 Juleutstilling

Glass: Blåst

Keramikk: Marja-Riitta Heikkonen

Keramikk: Tone Skoglund

Sølv: Dagmar Maria Mildes

Foto: June Åsheim

Trykk: Susann Brox Nilsen

Smykker/trykk: Yvonne Normanseth

Eksosgrafikk: Inger Emilie Solheim

 

2013

19.01 - 02.02 IOMAKA, objekt og installasjon, Ingrunn Oddny myrland, Ann Kristin Aas, utstilling og workshops

09.02 - 16.02 Mørk materie - Inger Emilie Solheim og Yvonne Normanseth

05.06 - 08.06 Utfordring i leire - Keramikk, studenter fra Høyskolen i Finnmark, arbeid fra de siste 5 årene

11.06 - Fall Back Spring Forward, Annika Dahlsten / Markku Laakso, Julie Edel Hardenberg, Kristin Tårnesvik

27.10 - 10.11 Statens Høstutstillings videoprogram og lysbilder

30.11 - 06.12 Den 67.Nordnorske Kunstutstilling Regi: Bodø Kunstforening

 

2012

10.01 - 14.01 Kunstforeningens egen samling til utleie

10.03 - 18.03 Hilde Schanke Pedersen, festivalkunstner, Borealisfestivalen

12.05 - 20.05 Expedition of printmakers: Nye Trykk, Regi: SKINN

27.10 - 10.11 Den 66.nordnorske utstilling Regi: Bodø Kunstforening

 24.11 - 08.12 Juleutstilling

Grafikk: Augon Johnsen

Tekstil: Ingvild Johansen

Filt: Wenche Magerøy

Keramikk: Marja-Riitta Heikkonen

Duodji: Ovlla Gaup

 

2011

28.01 - 19.02 Inger Emilie Solheim – Holiday - maleri

05.03 - 27.03 J. Lyche, Anders S. Moe, L. Morell - Uten ramme, nye rom, Regi: SKINN

10.09 - 01.10 Sarah C. Sørensen og Bent R. Sørensen – Hovig i Nord

20.10 - 12.11 Kunsthåndverk/ Juleutstilling

Glass: Cathinka Mæhlum, Mats Aleksander Nilsen

Smykker: Kristin Selboskar, Anja Magner

Tekstil: Gunda Aarhus

Skinn: Aud Lavik

Grafikk: Augon Johnsen

Keramikk: Grete Wexels Riser

19.11 - 27.11 Grete Prytz Kittelsen – Emalje og Design, Regi: SKINN

 

2010

08.01 – 10.01 Egne bilder til utleie

30.01 – 20.02 Tegninger i samarbeid med tegneforbundet

06.03 – 27.03 Laila Kolostyak: Exitescape – foto/ film

10.04 – 29.04 Eva Aira/ Dag Nyberg - Grafikk og maleri

28.08 – 18.09 Ivar Dillan

02.10 - 23.10 Yvonne Normanseth/ Hillevi Munthe

 

2009

13.12 – 01.01 Minneutstilling – Hommage à Iver Jåks

07.02 – 28.02 Kjell Nupen: Grafikk

07.03 – 28.03 Arvid Sveen: Endringer/Erindringer

02.06 – 14.06 Den 63. nordnorske kunstutstilling

09.09 – 26.09 NK Jubileumsutstilling: Found Object – Trash Art

10.10 – 31.10 Josef Halse: Malerier

14.11 – 05.12 Juleutstilling

Glass: Vidar Koksvik, Kari Håkonsen

Keramikk: Cecilie Haaland

Smykker: Eva Bovim, Janniche Tørlen

Tekstil: Ellen Monrad Vistven

Malerier: Sigrid Szetu

 

2008

08.01 – 10.01 Egne bilder til utleie

02.02 – 09.02 SKINN Lydspor

23.02 – 13.03 Tundra, Rett øst - Trine Noodt, Sigfrid Hernes og Laila Kolostyak

29.03 – 19.08 Are Andreassen, grafikk

30.08 – 20.09 Havlandet, malerier - Mathis Nango

27.09 – 18.10 Áiggihis áigi - Tidløs tid, tegning og skulptur - Ingunn Utsi

25.10 – 02.11 You can’t hold back spring  - Irene Nordli

15.11 – 06.12 Juleutstilling

Glass: Blåst

Keramikk: Bente von Krogh

Smykker: Elfi Sverdrup

Tekstil: Marianne Moe, Maria Udd

Malerier: Alf Salo

 

2007

06.01 – 27.01 Figuriner - Helene Kortner

03.02 – 24.02 Horisonter og fragmenter - Hugo Aasjord

08.03 – 29.03 En koffert full av håp - Wenche Gisholt

24.05 – 16.06 Skulptur i nord 2007: Kristian Blystad, Gisle Harr, Gunnar H. Gundersen, Tone Thiis Schjetne og Nicolaus Widerberg

08.09 – 22.09 Tegninger og malerier - Yngve Henriksen

06.10 – 13.10 Den 61. Nordnorske kunstutstilling

27.10 – 04.11 M2 og tid, Videokunst

17.11 – 18.12 Juleutstilling

Ingri Egeberg: Grafikk og tegning

Kristin Selboskar og Torill Glenne: Smykker

Hjørdis Danbolt: Tekstil

Signe Aasgaard: Keramikk

Randi Hartmann: Tekstil

 

2006

04.02 - 22.02 Kontinentene rør seg, tepper, vev - Vebjørg H. Thoe

25.03 – 09.04 Den 60. Nordnorske kunstutstilling

13.05 – 21.05 Objekter

28.05 – 01.07 Festivalkunstner, Alta S&B festival, maleri - Tine Lundkvist

02.09 – 24.09 Frost, malerier -Trine Noodt

30.09 – 21.10 Tråd, vev - Kari Vevle

06.11 Bodø Sifonietta: 610, musikk og videokunst ble vist på HIF

28.20 – 18.11 Kollisjonskurs, malerier - Scott Thoe.

25.11 – 16.12 Juleutstilling 

Keramikk: Ingrid Rauer

Stofftrykk: Marit Myklebust

Foto: Herdis Maria Siegert

Glass: Kari Malmberg

 

2005

19.02 – 13.03 Lys, filtutstilling, samarbeid med Norske filtmakere

Fra 21.02 Alta Art: Is – Iskaldt 2005, Symposium for 4 kunstnere i 5 dager

26.02 Flyt, isinstallasjon - Sigfrid Hernes, Laila Kolostyak, Alta Anne-Kristin Vangen, Bergen og Josee Coquelin

09.04 – 21.04 Tegnebiennalen 2004

03.09 – 11.09 Spor av strek

01.10 – 16.10 Tilbakeblikk – ringer gjennom 30 år, Peter Rust

05.11 – 20.11 Ginkgo Baloba – grafikk, Elisabet Alsos Strand

27.11 – 11.12 NyBlåst – fra Glasshytta Blåst i Tromsø

 

2004

18.01 – 01.02 Byvandring,  sølv og silketrykk -Trude Selnes

15.02 – 29.02 GrafikkGrafikk - Ingri Egeberg

07.03 – 21.03 Vinterbrev – maleri, Yngve Henriksen

16.04 – 02.05 Den 58. Nordnorske kunstutstilling

08.05 – 27.05 River Deep Mountain High

25.09 – 10.10 Maleri, grafikk - Jeannie Ozon Høydal

23.10 – 07.11 Moden frykt/frukt, fotografi - Sigfrid Hernes

16.11 – 01.12 Juleutstilling, egne bilder