2016

12.01.                       Kunstforeningens egen utstilling av utleiebilder

05.03. - 03.04.       Eevahenna Aalto 

29.04. - 06.05.       Fotoutstilling Øytun

04.06. - 18.06.        Grethe Winther-Svendsen

05.08. - 28.08.       Den 70. Nordnorske kunstutstilling 2016

17.09. - 08.10.           Hanne Grete Einarsen

26.11. - 13.12.             Arnold Dahlslett

2015

24.10. - 01.11.               Den 69. Nordnorske kunstutstilling 2015

20.09. - 19.10             Alta bibliotek og Alta samiske språksenter, "Mangfold og kultur i Sàpmi"

05.09 - 19.09             Grethe Irene Einarsen, My social network

06.06 - 20.06            Rå kunst - Outsider Art i Norge 

11.04 - 25.04               Hege Annestad Nilsen, "I dialog med Savio"

05.03 - 14.03              Kunstnergruppen FUFF

10.01 - 07.02              Geir Backe Altern, Arenaoppdrag, Avtrykk: Jeg flytter ut

 

2014

22.11 - 06.12              Juleutstilling

Glass: Blåst

Keramikk: Marja-Riitta Heikkonen

Keramikk: Tone Skoglund

Sølv: Dagmar Maria Mildes

Foto: June Åsheim

Trykk: Susann Brox Nilsen

Smykker/trykk: Yvonne Normanseth

Eksosgrafikk: Inger Emilie Solheim

25.10 - 08.11              Den 68.Nordnorske Kunstutstilling

17.09                   Høstutstillingens videoprogram

31.05 - 14.06             Hanne Grieg Hermansen, Residual Hauntings

03.05 - 27.05           Edvard Munch, Fotografiske selvportretter og skjebnefotografier

01.03 - 09.03            Siv Brobakken, malerier

 

2013

30.11- 06.12              Den 67.Nordnorske Kunstutstilling Regi: Bodø Kunstforening

27.10- 10.11               Statens Høstutstillings viedoprogram og lysbilder

11.06 -                      Fall Back Spring Forward, Annika Dahlsten / Markku Laakso, Julie Edel Hardenberg, Kristin Tårnesvik.

05.06 - 08.06          Utfordring i leire - Keramikk, studenter fra Høyskolen i Finnmark, arbeid fra de siste 5 årene

09.02 - 16.02           Mørk materie - Inger Emilie Solheim & Yvonne Normanseth

19.01 - 02.02            IOMAKA, objekt og installasjon, Ingrunn Oddny myrland, Ann Kristin Aas, utstilling og workshops

 

2012

24.11- 08.12              Juleutstilling

Grafikk: Augon Johnsen

Tekstil: Ingvild Johansen

Filt: Wenche Magerøy

Keramikk: Marja-Riitta Heikkonen

Duodji: Ovlla Gaup

27.10- 10.11               Den 66.nordnorske utstilling Regi: Bodø Kunstforening

12.05 - 20.05           Expedition of printmakers: Nye Trykk, Regi: SKINN

10.03 - 18.03            Hilde Schanke Pedersen, festivalkunstner, Borealisfestivalen

10.01 - 14.01              Kunstforeningens egen samling til utleie

 

2011

19.11 – 27.11              Grete Prytz Kittelsen – Emalje og Design, Regi: SKINN

20.10 – 12.11             Kunsthåndverk/ Juleutstilling

Glass: Cathinka Mæhlum, Mats Aleksander Nilsen

Smykker: Kristin Selboskar, Anja Magner

Tekstil: Gunda Aarhus

Skinn: Aud Lavik

Grafikk: Augon Johnsen

Keramikk: Grete Wexels Riser

10.09 – 01.10                Sarah C. Sørensen og Bent R. Sørensen – Hovig i Nord

05.03 – 27.03              J. Lyche, Anders S. Moe, L. Morell - Uten ramme, nye rom, Regi: SKINN

28.01-19.02                  Inger Emilie Solheim – Holiday - maleri

 

2010

02.10. - 23.10.               Yvonne Normannseth/ Hillevi Munthe

28.08. – 18.09.            Ivar Dillan

10.04. – 29.04.            Eva Aira/ Dag Nyberg - Grafikk og maleri

06.03. – 27.03.           Laila Kolostyak: Exitescape – foto/ film

30.01. – 20.02.           Tegninger i samarbeid med tegneforbundet

08.01 – 10.01               Egne bilder til utleie

 

2009

14.11 – 05.12               Juleutstilling

Glass: Vidar Koksvik, Kari Håkonsen

Keramikk: Cecilie Haaland

Smykker: Eva Bovim, Janniche Tørlen

Tekstil: Ellen Monrad Vistven

Malerier: Sigrid Szetu

10.10 – 31.10              Josef Halse: Malerier

09.09 – 26.09          NK Jubileumsutstilling: Found Object – Trash Art

02.06 – 14.06           Den 63. nordnorske kunstutstilling

07.03 – 28.03          Arvid Sveen: Endringer/Erindringer

07.02 – 28.02          Kjell Nupen: Grafikk

13. – 01.01                 Minneutstilling – Hommage à Iver Jåks

 

2008

15.11 – 06.12            Juleutstilling

Glass: Blåst

Keramikk: Bente von Krogh

Smykker: Elfi Sverdrup

Tekstil: Marianne Moe, Maria Udd

Malerier: Alf Salo

25.10 – 02.11             You can’t hold back spring  - Irene Nordli

27.09 – 18.10            Áiggihis áigi - Tidløs tid, tegning og skulptur - Ingunn Utsi

30.08 – 20.09          Havlandet, malerier - Mathis Nango

29.03 – 19.08           Are Andreassen, grafikk

23.02 – 13.03           Tundra, Rett øst - Trine Noodt, Sigfrid Hernes og Laila Kolostyak

02.02 – 09.02         SKINN Lydspor

08.01 – 10.01            Egne bilder til utleie

 

2007

17.11 – 18.12             Juleutstilling

Ingri Egeberg: Grafikk og tegning

Kristin Selboskar og Torill Glenne: Smykker

Hjørdis Danbolt: Tekstil

Signe Aasgaard: Keramikk

Randi Hartmann: Tekstil

27.10 – 04.11              M2 og tid, Videokunst

06.10 – 13.10             Den 61 Nordnorske kunstutstilling

08.09 – 22.09          Tegninger og malerier - Yngve Henriksen

24.05 – 16.06           Skulptur i nord 2007: Kristian Blystad, Gisle Harr, Gunnar H. Gundersen, Tone Thiis Schjetne og Nicolaus Widerberg

08.03 – 29.03          En koffert full av håp - Wenche Gisholt

03.02 – 24.02          Horisonter og fragmenter - Hugo Aasjord

06.01 – 27.01            Figuriner - Helene Kortner

 

2006

25.11 – 16.12               Juleutstilling 

Keramikk: Ingrid Rauer

Stofftrykk: Marit Myklebust

Foto: Herdis Maria Siegert

Glass: Kari Malmberg

28.20 – 18.11              Kollisjonskurs, malerier - Scott Thoe.

06.11                           Bodø Sifonietta: 610, musikk og videokunst ble vist på HIF

30.09 – 21.10             Tråd, vev - Kari Vevle

02.09 – 24.09           Frost, malerier -Trine Noodt

28.05 – 01.07            Festivalkunstner, Alta S&B festival, maleri - Tine Lundkvist

13.05 – 21.05             Objekter

25.03 – 09.04           Den 60 Nordnorske kunstutstilling

04.02 - 22.02            Kontinentene rør seg, tepper, vev - Vebjørg H. Thoe

 

2005

27.11 – 11.12                 NyBlåst – fra Glasshytta Blåst i Tromsø

05.11 – 20.11               Ginkgo Baloba – grafikk, Elisabet Alsos Strand

01.10 – 16.10               Tilbakeblikk – ringer gjennom 30 år, Peter Rust

03.09 – 11.09             Spor av strek

09.04 – 21.04            Tegnebiennalen 2004

19.02 – 13.03             Lys, filtutstiling, samarb. med Norske filtmakere

26.02                        Flyt, isinstallasjon - Sigfrid Hernes, Laila Kolostyak, Alta Anne-Kristin Vangen, Bergen og Josee Coquelin

Fra 21.02                   Alta Art: Is – Iskaldt 2005, Symposium for 4 kunstnere i 5 dager

 

2004

18.01 – 01.02              Byvandring,  sølv og silketrykk -Trude Selnes

15.02 – 29.02            GrafikkGrafikk - Ingri Egeberg

07.03 – 21.03             Vinterbrev – maleri, Yngve Henriksen

16.04 – 02.05            Den 58 Nordnorske kunstutstilling

08.05 – 27.05           River Deep Mountain High

25.09 – 10.10             Maleri, grafikk - Jeannie Ozon Høydal

23.10 – 07.11              Moden frykt/frukt, fotografi - Sigfrid Hernes

16.11 – 01.12               Juleutstilling, egne bilder